Kurz dopravní výchovy

Ve čtvrté třídě většina dětí dosáhne věku 10 let, kdy může začít jezdit sám bez dozoru na kole. Znamená to velkou svobodu ale i zodpovědnost. Pro bezpečnost všech je důležité, aby se děti seznámily s pravidly silničního provozu, bezpečným chováním na silnici i mimo ni a řešením různých dopravních situací nejen na křižovatkách.

Naši čtvrťáci měli tu možnost během dopravního kurzu pod vedením pana Libora Paclíka. V úterý 17. září je čekala teorie a ve středu 18. září si své poznatky mohli vyzkoušet v praxi na dopravním hřišti u Haly B. Modrého v Lanškrouně. Celé dopoledne trénovali a zjistili, že musí být opravdu pozorní a obratní. Děti, které úspěšně zvládly test i náročnou praktickou část – bezchybnou jízdu přes křižovatky, řazení se do pruhů, odbočování, jízdu podle semaforů i bez nich a další dopravní situace, nakonec obdržely „Průkaz cyklisty“.

Myslím, že si děti slunečné dopoledne užily a získané vědomosti a dovednosti v budoucnu využijí na svých nejen cyklistických výletech.

Na závěr bych chtěla velmi poděkovat panu Paclíkovi za trpělivost a skvělé vedení kurzu.

H. Zpěváková

Mohlo by Vás dále zajímat...