POKOS – KRAJSKÉ KOLO

Ve středu 11. 9. vyrazilo 6 žáků ze 2. stupně naší školy do Sezemic, aby se opět zúčastnili dalšího krajského kola v branně-vědomostní soutěži Pokos. Počasí bylo příjemné, proto se soutěžilo o to lépe. Děti se zúčastnily velkého závodu, který obnášel plnění různých disciplín – např. vědomostní test s tématem 1. světové války, přenášení zraněného na nosítkách, hašení požáru bytového a rodinného domu, orientační běh, hod granátem, střelba ze vzduchové pistole, střelba z airsoftové zbraně, základy ze zdravovědy a z první pomoci. Jednou z nejzábavnějších disciplín bylo překonávání řeky po lanech a dávání první pomoci velice dobře namaskovaným figurantům. Ačkoliv to letos nebylo na pohár a medaile (konkurence 14 dalších týmů byla obrovská), i tak si žáci v Sezemicích užili dost zábavy, adrenalínu a prokázali, jak skvěle dovedou bojovat jako jeden tým, byli pochváleni za výbornou spolupráci a kooperaci. Za mě též obrovská pochvala a poděkování Sáře Brokešové, Matyáši Svobodovi, Natálce Moravcové, Tomovi Markovi, Lucce Vondrové a Michalu Hájkovi.

A. Ježková.

Mohlo by Vás dále zajímat...